Oferta

MASAŻ
PRENATALNY

Dolegliwości bólowe w ciąży można skutecznie łagodzić z zastosowaniem masażu prenatalnego. Umiejętne gładzenie, delikatne oklepywanie i ugniatanie wybranych partii ciała pozwala redukować ból, rozluźniać mięśnie, zażywać relaksu w kojącej atmosferze gabinetu Papillon. Z tej propozycji mogą korzystać kobiety po 12 tygodniu ciąży, jak też w każdym kolejnym trymestrze. Nie jest to masaż brzucha, lecz wszystkich pozostałych partii ciała, których odpowiednie ukrwienie oraz wzmocnienie wpływa na dobre samopoczucie przyszłych mam.

W trakcie masażu prenatalnego kojącemu działaniu technik manualnych poddawane są stopy i całe nogi, pośladki, ręce, kark, dekolt, plecy. Już we wczesnych miesiącach ciąży jest to istotne wsparcie, a dodatkowo pozwala przygotować ciało na trudy porodu i połogu, wzmocnić mięśnie oraz kręgosłup, zredukować napięcia, obrzęki limfatyczne i inne. Do masażu stosuję olejki i inne w pełni bezpieczne preparaty, które stanowią element aromaterapii. Zadbane ciało to również elastyczna skóra, mniej podatna na powstawanie rozstępów.

Aby dobrze czuć się w ciąży i szybko wrócić do formy po porodzie, warto korzystać z masażu prenatalnego raz w tygodniu. Przy braku przeciwwskazań jest to forma relaksu i dbania o zdrowie zalecana również przez ginekologów.

Do przeciwwskazań należą wszelkie stany patologiczne ciąży, ciąża mnoga, nadciśnienie tętnicze, zatrucia ciążowe, duże obrzęki wymagające stosowania określonych leków. Masaż wykonuję po upewnieniu się, że stan zdrowia kobiety nie budzi zastrzeżeń.

Adrianna Butkiewicz

Rezerwacja

Sprawdź wolne
terminy

Oferta

Zobacz inne Nasze
zabiegi

Projekt i wykonanie gogler.pl

Menu